headerphoto
Główna

Zawiasy meblowe i ich rodzaje

Do wykończenia wielu przedmiotów, w tym na przykład wszelkiego rodzaju mebli, niezbędne jest użycie zawiasów, które mogą mieć niezliczone formy, kształty, rodzaje z jednej strony, z drugiej natomiast zastosowania.Metalowe zawiasy meblowe służą do tego, żeby za ich pomocą regulować ustawienie drzwi w odniesieniu do frontów meblowych.

Mogą być regulowane zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zawiasy i okucia do mebli posiadają ramiona wykonane z ciągnionej stali, natomiast ich trzpień został wyprodukowany ze stali nierdzewnej bądź mosiądzu.

Jest to o tyle istotne, że zawiasy są wyjątkowo odporne i się nie zacierają. W sytuacjach, kiedy zachodzi duże zagrożenie korozją, niezbędne jest zastosowanie zawiasów wykonanych ze stali nierdzewnej.

W wielu przypadkach można poza tym wykorzystać zawiasy meblowe ze stali kwasoodpornej.

Niektóre zawiasy meblowe są uniwersalne, inne zaś - szczególnie do drzwi - są podzielone na lewe i prawe. W zależności od rodzaju mebli można poza tym zastosować zawisy puszkowe ewentualnie puszkowe nakładane.

Żeby zawiasy spełniały swoją praktyczną funkcję i służyły użytkownikom mebli bezawaryjnie przez długie lata, są wykonywane z materiałów najwyższej jakości.

Zapewnia to nie tylko ich wytrzymałość, ale także odporność na zbyt szybkie ścieranie. Zawiasy meblowe mogą być wahadłowe bądź uzupełniające z prowadnikiem. Niezależnie od rodzaju zostały wykonane niezwykle starannie, z bardzo dużą dbałością o detale i wszelkie szczegóły.

Producent zawiasów zadbał przede wszystkim o to, aby zawiasy metalowe były trwałe, wytrzymałe z jednej strony, z drugiej natomiast estetyczne i funkcjonalne. 
Więcej o zawiasach: https://www.hafele.pl/pl/info/pomys-y-mieszkaniowe/kuchnia/strefa-przygotowywania/zawiasy/21843/

Najczęściej są wykonywane z aluminium lub stali bądź wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Ma to duże znaczenie w przypadku zawiasów meblowych, ponieważ są one bardzo często używane.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy