headerphoto
Główna

Wady i zalety podłogi z drewna

Artel spółka cywilna
52-212 Wrocław, Nenckiego 138
Polska,
Telefon: 71 78 10 266, 605 273 232 Fax: 71 78 10 266

Podłoga jest niezbędnym elementem wykończenia każdego pomieszczenia.

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych materiałów służących do wykonania podłóg czy schodów. Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych jest drewno - wyjaśnia ekspert z firmy Artel.

Podłogi drewniane mają wiele zalet. Jest to całkowicie naturalny materiał, który ma antyalergiczne i antystatyczne właściwości. Drewno ma także tą zaletą, że bardzo dobrze pochłania dźwięki, dlatego dobrze wytłumia odgłosy. Najważniejszą cechą tego materiału jest jednak jego trwałość. Podłoga z drewna to inwestycja na wiele lat. Oczywiście drewno, zwłaszcza bardzie miękkie gatunki, dosyć łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym. Uszkodzenia tego typu można jednak usunąć bez większego problemu. Dzięki systematycznej renowacji, drewniana podłoga będzie spełniała swoją funkcję przez dziesięciolecia. Drewniana podłoga to także bardzo ciekawe rozwiązanie estetyczne. Sprawdzi się w różnych aranżacjach wnętrz, zarówno bardzo klasycznych, jak i nowoczesnych. Jest to uniwersalny i ponadczasowy materiał, który z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.

Naturalnie podłogi z drewna mają także swoje wady, chociaż nie jest ich zbyt wiele. Dla wielu osób największym problemem będzie konieczność systematycznej renowacji, warto jednak pamiętać, że w przypadku innych materiałów konieczna byłaby całkowita wymiana podłogi, żeby przywrócić jej idealny wygląd. Warto także pamiętać, że drewno może ulegać odkształceniom w trudnych warunkach, na przykład przy bardzo niskiej lub bardzo wysokiej wilgotności, takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.

Drewniana podłoga to bez wątpienia inwestycja na wiele lat. Warto wybrać dobry, twardy gatunek drewna oraz pamiętać o systematycznej renowacji nawet jeśli będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami. Dzięki temu będziemy cieszyć się piękną podłogą przez dziesięciolecia.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy