headerphoto
Główna

Sposób na brak prądu

Ostatnio nad Polską przewinęło się kilka solidnych burz, które spowodowały nie małe straty nieruchomości prywatnych, w obrębie lasów jak i w infrastrukturze przesyłowej prądu.

Te ostatnie uszkodzenia spowodowały nie małe utrudnienia w dostawach prądu w wielu obszarach i do wielu gospodarstw domowych. Usuwanie skutków nawałnic i burz trwało w niektórych obszarach po kilka tygodni. 
Oczywiście takie sytuacje nie są do przewidzenia w dłuższej perspektywie czasowej, jednak warto zabezpieczyć się na takie utrudnienia np w dostawach prądu. 
Pustoszeniem magazynów mógł się cieszyć nie jeden producent agregatów prądotwórczych, w krótkim czasie po przejściu nawałnic. Jednak wielu zdezorientowanych ludzi kataklizmem nie wiedziało gdzie kupić agregat prądotwórczy. Oczywiście to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o brak prądu, jest to niezależne zasilanie z którego często korzystają firmy budowlane lub straż pożarna. 
Nikt nie posiada ilości magazynowych takich urządzeń, jedynie nie jeden producent agregatów prądotwórczych może dostarczyć je do punktów sprzedaży, ale i tutaj nie jedna firma oferująca agregaty prądotwórcze zgłaszała deficyt. Oczywiście każdy indywidualny klient może nabyć taki sprzęt przy założeniu samodzielnego sfinansowania sobie takie przedsięwzięcia. 
Jest to wydatek rzędu dwóch - trzech tysięcy, co jest wydatkiem jednorazowym pozwalającym nam spać spokojnie nawet mimo awarii linii elektrycznych. Jednostki administracyjne, najbardziej dotknięte nawałnicą zdecydowały się na zakup agregatów prądotwórczych w ramach swoich budżetów, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich mieszkańców w razie kolejnych awarii.

Oto co uchwycił nasz reporter

agregaty

prąd

zasilanie

dom

energia


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy