headerphoto
Główna

Konstrukcja ogrodu zimowego - jak wygląda i kto ją

Ogród zimowy jest to konstrukcja szklona, która w różnych możliwych kombinacjach jest powiązana z konstrukcjami budowlanymi, najczęściej z domem mieszkalnym.

Konstrukcję ogrodu zimowego w największej liczbie przypadków wykonuje się z aluminium, ale alternatywą dla aluminium może być na przykład drewno. 
Firma wykonująca ogrody zimowe dysponuje różnymi systemami oferowanymi przez producentów jak http://www.kamont.waw.pl Głównie w zależności od tego, gdzie ma być zlokalizowany ogród oraz jaką ma pełnić funkcję pracownicy takiej firmy dobierają odpowiedni system dla potrzeb zamawiającego. Producenci ogrodów zimowych oferują szeroką gamę systemów zadaszeń oraz systemów okienno-drzwiowych, które możemy ze sobą odpowiednio łączyć. Do najpopularniejszych producentów ogrodów zimowych należy między innymi Aliplast, Ponzio lub też Framex. Jak zrobić ogród zimowy? 
Zacznijmy może od omówienia konstrukcji zadaszenia ogrodu zimowego. Podstawowym elementem tejże konstrukcji są krokwie. Przekroje krokwi dobierane są w zależności od wymaganej nośności, na którą wpływ mają głownie obciążenia wywołane działaniem śniegu oraz wiatru, ale również kąt nachylenia zadaszenia, a także rodzaj wypełnień. Krokwie oparte są na profilach okapowym oraz przyściennym. Całość konstrukcji dachu naszego ogrodu zimowego opiera się na słupkach systemów okienno-drzwiowych. Obowiązkowo każdy taki system musi zapewniać odprowadzenie wody z dachu do profilu rynnowego. Dodatkowo systemy te muszą być odpowiednio izolowane termicznie, aby spełniać wymagania cieplno-wilgotnościowe, ale również są izolowane akustycznie. Przeszklone ogrody zimowe są obecnie bardzo popularnie realizowanymi inwestycjami. Bardzo często wnętrza ogrodów zimowych są wykorzystywane na działalności usługowe, takie jak kawiarnie czy restauracje.

Oto co uchwycił nasz reporter

dom

ogród

wnętrze

taras

ogród zimowy


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy